Poznaj Bałuty - gra uliczna

 

Termin:

20.06.2018, godz. 9.30-17.00

PLAKAT

 

Miejsce:

Centrum Handlowo-Rozrywkowe MANUFAKTURA

 

Opis:

Szanowni Państwo !

W imieniu Bałuckiego Ośrodka Kultury organizatora Festiwalu Kultury Szkolnej serdecznie zapraszamy do udziału w Grze Ulicznej „Poznaj Bałuty” połączonej z Festynem Integracyjnym.

Wydarzenie odbędzie się w dniu 20.06.2018 w godz. 10.00-17.00 na Rynku Manufaktury.

Do udziału zapraszamy grupy zorganizowane (klasy, zespoły, drużyny, rodziny oraz inne grupy), które wyrażą chęć udziału i zarejestrują się na starcie gry. Podczas spaceru po dzielnicy Bałuty (posługując się mapą z zaznaczonymi punktami kontrolnymi) uczestnicy odwiedzają różne ciekawe miejsca związane z historią, tradycją, architekturą dzielnicy, wykonują zadania i zbierają punkty w postaci okolicznościowych banknotów tzw. „Bałutek”, które będą mogli wymienić na atrakcyjne nagrody i upominki (artykuły wyeksponowane na straganie) podczas festynu zorganizowanego na mecie gry. Podczas festynu odbędą się różnego rodzaju animacje i działania ruchowe aktywizujące uczestników (m.in. turniej gier podwórkowych, ogródek cyrkowy, działania plastyczne, pokazy i inne prezentacje), zespoły uczestniczące mogą również zaprezentować się na mini estradzie. Gra miejska i festyn, oprócz tego, że służą zapoznaniu się z historią i tradycjami dzielnicy, są również wydarzeniem podsumowującym rok kulturalny, szkolny i inauguracją wakacji.

Tegoroczna edycja została wzbogacona o:

1) turniej szachowy dla dzieci, młodzieży i rodzin połączony z pokazem „na żywo” (duża plansza i żywe figury) fragmentu debiutu szachowego łódzkiego Arcymistrza Akiby Rubinsteina,

2) pokaz krótkich filmów powstałych z wykorzystaniem urządzeń z zapisem cyfrowym (tel. komórkowy, tablet, kamera, aparat fotograficzny) będących efektem warsztatów filmowych realizowanych w bałuckich szkołach w ramach Szkolnego Festiwalu Filmów Krótkich OFFK-a. Pokaz będzie ilustrowany muzycznie - koncert raperski (muzyka na żywo) w wykonaniu młodzieży muzycznie uzdolnionej,

3) warsztaty robotyki (budowanie robotów z klocków Lego),

4) prezentację wielkoformatowych prac plastycznych (ilustracje bajek odtworzone z żywego planu), namalowanych przez uczestników warsztatów plastycznych w ramach projektu „Wystawa Rysunku i Malarstwa Mój Teatr”.

5) prezentacje taneczne OpenTaniec . Wyżej wymienione prezentacje są efektem warsztatów realizowanych w bałuckich szkołach w ramach Festiwalu Kultury Szkolnej.

Podczas wydarzenia szkoły, które aktywnie brały udział w Festiwalu Kultury Szkolnej otrzymają Certyfikaty „Szkoła w Kulturze”.

Harmonogram wydarzeń:

9:30 - 10:00 rejestracja grup

10:00 - 13:00 Gra Uliczna „Poznaj Bałuty”

13:00 - 16:00 Festyn Integracyjny – Bazar  Szkolnych  Aktywności Podsumowanie Festiwalu Kultury Szkolnej

 

Kontakt do organizatora:

Centrum Animacji i Rewitalizacji RONDO, Łódź, ul. Limanowskiego 166
e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel.: 42 653 36 45

lodz kreuje

logo lodz kreuje pion

Newsletter Bałuckiego Ośrodka Kultury w Łodzi

loading...
INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH
osób, których dane przetwarzane będą przez BOK

uslugi rozne
mecenasi

uczestnicy odbiorcy

partnerzy rodo250

Regulamin uczestnictwa i odpłatności za udział w formach stałych w Bałuckim Ośrodku Kultury

 

Jeśli, w związku z planowanym udziałem w wydarzeniu, potrzebujesz dostosowania w postaci audiodeskryptora lub tłumacza prosimy o pilny kontakt: 42 651-50-30 lub e-mail: sekretariat@bok.lodz.pl

Back to top