Taniec "BAL FOLK"

zajęcia dla dorosłych 20+

 

przycisk zapisz

 

no Person picture 140x140

Małgorzata Ciećko

Prowadzący

Opis:

Balfolk to tańce i muzyka zachodniej Europy, to francuskie walczyki, bretońskie korowody, portugalskie repasseado, szwedzkie polski, czeskie polki i polskie oberki. To tradycja żywa, otwarta i wciąż rozwijająca się na parkietach całego kontynentu. Podczas zajęć będzie się można nauczyć od podstaw europejskich tańców tradycyjnych w formach tzw. niestylizowanych czyli takich jakie tańczy się na wsiach, miejskich podwórkach czy folkowych potańcówkach. Nie jest wymagane żadne wcześniejsze doświadczenie taneczne ani sportowa kondycja. Balfolk.pl – Małgorzata "Margo" Ciećko – przygodę z tańcem zaczęła w 2003 w zespole tańca irlandzkiego Feirin w Łodzi gdzie od samego początku spotykała się z tańcami bretońskimi. Balfolk poznała lepiej w 2013 roku i od tego czasu utonęła w nim bezpowrotnie. Swoje umiejętności doskonali na parkietach w Polsce i za granicą uczestnicząc w warsztatach prowadzonych zarówno przez rodzimych tancerzy (Bal Folk Poznań, Nobrotów) jak i instruktorów zza granicy (Pierre Chesneau, Samuel Tinguely, instruktorzy Frisse Folk) oraz tańcząc na festiwalach balfolkowych w całej Europie. Od ponad trzech lat organizuje pod egidą balfolk.pl potańcówki balfolkowe oraz prowadzi warsztaty taneczne.

 

Informacje - zapisy - sekretariat

Centrum Twórczości LUTNIA, Łódź, ul. Łanowa 14
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel.: 42 652 62 27

lodz kreuje

logo lodz kreuje pion

Newsletter Bałuckiego Ośrodka Kultury w Łodzi

loading...
INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH
osób, których dane przetwarzane będą przez BOK

uslugi rozne
mecenasi

uczestnicy odbiorcy

partnerzy rodo250

Regulamin uczestnictwa i odpłatności za udział w formach stałych w Bałuckim Ośrodku Kultury

 

Jeśli, w związku z planowanym udziałem w wydarzeniu, potrzebujesz dostosowania w postaci audiodeskryptora lub tłumacza prosimy o pilny kontakt: 42 651-50-30 lub e-mail: sekretariat@bok.lodz.pl

Back to top