Miejska Strefa Kultury w Łodzi / Ośrodek Wyspa Kultury

W sercu osiedla Radogoszcz w Łodzi znajduje się Ośrodek Terenowy Bałuckiego Ośrodka Kultury pod nazwą „Wyspa Kultury”. Został on utworzony w kwietniu 2018 roku i do dziś jest ważnym punktem na kulturalnej mapie Łodzi i dzielnicy Bałuty.

Dotrzecie do nas kierując się w stronę ulicy Stawowej 28 przy której mieści się XLII Liceum Ogólnokształcące. Wejście do „Wyspy Kultury” usytuowane jest od północnej strony szkoły, w budynku C, niedaleko zieleńca i boiska sportowego. Przybyłych na „wyspę” wita, z pierwszego piętra, czerwona rzeźba w kształcie plemiennego wodza.

         

                            Wyspa wodzu                                   Wyspa wejscie pion3

Rzeźby pod ogólną nazwą „Patyczaki”, tworzą nastrój i klimat ośrodka. Są one darem od znakomitej łódzkiej artystki - Jadwigi Janus. Stanowią nieocenione źródło inspiracji, prezentowane są na co dzień jako wystawa stała, olśniewają podczas corocznych obchodów dnia muzeów.

Zachęcamy do korzystania z naszych oryginalnych i nietuzinkowych zajęć. Poza standardowymi zajęciami z zakresu plastyki, muzyki, czy tańca, w naszej ofercie znajdziecie Państwo takie dyscypliny jak: szermierka, ceramika, architektura czy grafika komputerowa.

„Wyspa Kultury” to także plenery osiedlowe, akcje społeczne, spotkania Klubu Miłośników Tenisa Sportowego, aktywnie działający Radogoski Klub Seniora, wspólne muzykowanie w chórze „Canto”, czy spotkania prozdrowotne w ramach Koła nr. 8 Polskiego Stowarzyszenia Diabetologicznego. Organizujemy dla dzieci ferie letnie i zimowe, spotkania okazjonalne dla grup szkolnych (andrzejki, wigilie, spotkania świetlicowe, warsztaty, etc), pikniki rodzinne, zabawy plenerowe, wycieczki po mieście i regionie w ramach prowadzonych zajęć i wydarzeń. Jako ośrodek terenowy Bałuckiego Ośrodka Kultury aktywnie realizujemy projekty dofinansowane z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urzędu Miasta Łodzi i wielu innych, bawiąc, ucząc i motywując do kreatywnego spędzania wolnego czasu.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą Ośrodka

na stronie www.msk.lodz.pl

a najłatwiej zapisać się już teraz na zajęcia przez portal www.strefazajec.pl

 

Od 1 listopada 2021r. jesteśmy częścią Miejskiej Strefy Kultury w Łodzi
http://miejskastrefakultury.pl/

Dorota Wodnicka
dyrektor Miejskiej Strefy Kultury w Łodzi
kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kierownik CAiR "Rondo"
Monika Kamieńska
tel. 42 653 36 45; 42 651 50 30 wew. 16
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KADRA:
Jadwiga Bieniek
Małgorzata Grycner - Kłoda
Małgorzata Król
Dorota Radziewicz
Marek Stoliński

Obsługa:
Radosław Stańczyk
Marcin Janik

 

Masz pytania? Dzwoń - 501 369 349

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Miejska Strefa Kultury w Łodzi / Ośrodek Wyspa Kultury, ul. Stawowa 28, 91-358 Łódź

mapa stawowa9


telefon 100

zadzwoń do nas - 42 651 50 30

 e mail 100

oceń nas

mapa 100

przyjdź do nas

Łódź, ul. Limanowskiego 166

loading...
INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH
osób, których dane przetwarzane będą przez MSK w Łodzi

uslugi rozne
mecenasi

uczestnicy odbiorcy

partnerzy rodo250

Regulamin uczestnictwa i odpłatności za udział w formach stałych w Miejskiej Strefie Kultury w Łodzi / Bałuty

 

Jeśli, w związku z planowanym udziałem w wydarzeniu, potrzebujesz dostosowania w postaci audiodeskryptora lub tłumacza prosimy o pilny kontakt: 

Miejska Strefa Kultury w Łodzi
Adres: ul. Krzemieniecka 2a
Kod: 94-030 Łódź

Telefon: 42 674 92 30
E-mail: sekretariat@msk.lodz.pl

Witryna internetowa:
http://miejskastrefakultury.pl/

lodz kreuje

logo lodz kreuje pion

Newsletter