Pełna treść stanowiska Pani Prezydent Miasta Łodzi w sprawie koronawirusa tutaj

 kalendarium III 2020

Samorządowy Uniwersytet III Wieku - strona internetowa - www.suiiiw.boklodz.pl

 
FOTORELACJA PONIŻEJ - INAUGURACJA SUIIIW - 04.10.2018, godz.10.00
 
1 (1)
1 (1)
1 (2)
1 (2)
1 (3)
1 (3)
1 (5)
1 (5)
1 (6)
1 (6)
1 (7)
1 (7)
1 (8)
1 (8)
1 (9)
1 (9)
1 (10)
1 (10)
1 (11)
1 (11)
1 (12)
1 (12)
1 (13)
1 (13)
1 (14)
1 (14)
z
z
Previous Next Play Pause

SUIIIW semestr zimowy 2018 19 PROGRAM

 


Program SUIIIW składa się z 4 bloków tematycznych (modułów), które będą się przeplatały i wypełnią całość oferty dydaktycznej SUIIIW:

  • ŁÓDŹ - zajęcia, które ułatwią im zrozumienie zasad funkcjonowania samorządu, szerokich możliwości uzyskiwania wsparcia i pomocy ze strony samorządu, ale przede wszystkim aktywnego uczestnictwa w życiu samorządowym i obywatelskim. Moduł będzie zawierał także aspekt pomocy i edukacji seniorów w zakresie ich praw (np. konsumenckich, obywatelskich etc.) oraz informacje na temat skierowanej do nich miejskiej oferty (społecznej, zdrowotnej i edukacyjnej).
  • KULTURA – zajęcia, które przede wszystkim dostarczą wiedzę o kulturze (łódzkiej i nie tylko), będą pobudzać i rozwijać zainteresowanie kulturą, rozbudzać potrzeby kulturalne i kształtować wśród łodzian trzeciego wieku nawyki aktywnego uczestnictwa w kulturze i korzystania z oferty miejskich instytucji kultury.
  • HISTORIA – w programie SUIIIW to zarówno historia istotna w kontekstach indywidualnych, jak i historia Łodzi, kraju i świata. Idea uniwersytetu trzeciego wieku w sposób szczególny czyni go miejscem dyskusji historycznej, refleksji i wielokontekstowego poznania.
  • ROZWÓJ – poza rozwojem indywidualnym skupimy się także na rozwoju całego seniorskiego środowiska oraz rozwoju samorządu i Łodzi. Zaproponujemy zatem zajęcia z zakresu indywidualnego rozwoju umysłowego, fizycznego, intelektualnego czy poznawczego, ale także rozwoju Łodzi, rozwoju szeroko rozumianej partycypacji społecznej i obywatelskiej uczestnictwa w życiu miasta, współdecydowania i współodpowiedzialności.

Wykładowcami SUIIIW będą m.in. pracownicy Uniwersytetu Łódzkiego, Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, pracownicy UMŁ oraz przedstawiciele i członkowie organizacji pozarządowych.


Kontakt do organizatora:

Centrum Edukacji Kulturowej NA ŻUBARDZKIEJ, ul. Żubardzka 3, Łódź
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel.: 42 651 67 47

lodz kreuje

logo lodz kreuje pion

Newsletter Bałuckiego Ośrodka Kultury w Łodzi

loading...
INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH
osób, których dane przetwarzane będą przez BOK

uslugi rozne
mecenasi

uczestnicy odbiorcy

partnerzy rodo250

Regulamin uczestnictwa i odpłatności za udział w formach stałych w Bałuckim Ośrodku Kultury

 

Jeśli, w związku z planowanym udziałem w wydarzeniu, potrzebujesz dostosowania w postaci audiodeskryptora lub tłumacza prosimy o pilny kontakt: 42 651-50-30 lub e-mail: sekretariat@bok.lodz.pl

Back to top