kalendarium III 2020

Kreatywnie-Aktywnie

zajęcia dla dzieci, młodzieży, dorosłych, seniorów, rodzin

 

Termin:

październik 2019 – czerwiec 2020

 

przycisk zapisz

no Person picture 140x140

Izabela Gałęzowska

Prowadzący

 

Opis:

Cykl warsztatów kreatywnych.


28.09.2019 g.10.00          WARSZTATY SUMI-E

MALOWANIE PO JAPOŃSKU -  styl „Sumi-e”

Nauczymy się ciekawej japońskiej techniki malowania czarnym tuszem. Jest ona bardzo medytacyjna i uspokajająca. Będziemy malować oryginalnym bambusowym pędzlem i poznamy sekrety japońskiego malowania , które bardzo różni się od zachodniego. Stworzymy ciekawe orientalne karty okolicznościowe z motywem tradycyjnego bambusa oraz kwiatów.

26.10.2019 g. 10.00         KAWĄ MALOWANE – czyli karty w stylu retro

16.11.2019 g. 10.00         QUILLING – kwiaty z kolorowych paseczków

14.12.2019 g. 10.00        ŚWIĄTECZNE KARTY OKOLICZNOŚCIOWE

Notka o różnych zajęciach poniżej...

Czy chcesz się wybrać w kreatywną podróż…..? Spełniamy artystyczne marzenia!

Nasze zajęcia to przyjazny azyl szlifowania talentów i pomysłowego relaksu, utkany z kolorów, kształtów, pociągnięć pędzla i ekspresji wolności. Korzystamy z różnych technik, aby wyrazić, co nam w duszy gra… Malujemy świat delikatnie i pastelowo używając akwareli. Tworzymy piękne karty okolicznościowe ubarwiając je cytatami. Nasza podróż prowadzi również przez świat orientu – malujemy czarnym tuszem po japońsku w stylu „Sumi-e”. Zaledwie kilkoma pociągnięciami pędzla stwarzamy oryginalne bambusy i różowe kwiaty wiśni, otoczone klimatem spokoju i medytacji.

Korzystamy z różnych materiałów, nie tylko z tych typowych….czyli malujemy kawą i herbatą nadając naszym obrazkom styl retro, a w nauce kaligrafii oprócz typowych mazaków piszemy zapałką, znalezionym w parku piórem ptaka, patykiem lub kawałkiem marchewki :-). Stwarzamy czarujące kwiatowe karty 3D przy pomocy barwnych serwetek oraz papierowych kółek i kwadratów komponując w stylu origami. A z cienkich kolorowych papierowych paseczków tworzymy ażurowe roślinne kompozycje w technice Quillingu. A kiedy mamy jedynie czarny cienkopis, również nim stwarzamy ciekawy „świat różności” czyli techniką „doodles” rysujemy nasze własne fantazyjne i bajkowe trawy, kwiaty, rośliny, serduszka i wszelkie słodkie, dziecinne cudowności.

Być może takie zajęcia, to fragment twojego wymarzonego świata, który woła i czeka….:-)

 

Informacje - zapisy - sekretariat

Centrum Edukacji Kulturowej "Na Żubardzkiej", Łódź, ul. Żubardzka 3
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel.: 42 651 67 47

lodz kreuje

logo lodz kreuje pion

Newsletter Bałuckiego Ośrodka Kultury w Łodzi

loading...
INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH
osób, których dane przetwarzane będą przez BOK

uslugi rozne
mecenasi

uczestnicy odbiorcy

partnerzy rodo250

Regulamin uczestnictwa i odpłatności za udział w formach stałych w Bałuckim Ośrodku Kultury

 

Jeśli, w związku z planowanym udziałem w wydarzeniu, potrzebujesz dostosowania w postaci audiodeskryptora lub tłumacza prosimy o pilny kontakt: 42 651-50-30 lub e-mail: sekretariat@bok.lodz.pl

Back to top