Ceramika
zajęcia dla dzieci, młodzieży, dorosłych, seniorów, rodzin
![]() |
Bożena JustynaProwadzący |
Opis:
Roznieć z nami żar ceramiki - pozwól sobie na radość z tworzenia.
Warsztaty stanowią przestrzeń do poszukiwania, eksperymentowania oraz tworzenia. Możliwość kontaktu z technikami modelowania w glinie pozwala na odczucie kreacyjnej siły człowieka. Jest to szczególnie istotne dla dzieci, tworzących ekspresyjnie, spontanicznie, z dużą wyobraźnią. Plastyczność gliny powoduje łatwą zmianę kształtu, co pozwala na wyładowanie ekspresji twórczej. Zabawa w glinie przynosi doskonały efekt terapeutyczny. Tkwiąca w nas zdolność do twórczej aktywności wzmacnia poczucie własnej wartości oraz pozwala na ekspresję emocji. Ceramika daje duże możliwości modelarskie. Można z niej wykonać: rzeźby, naczynia, ozdoby, a także robić w niej odciski, wykrawać formy.
Podczas zajęć każdy tworzy indywidualne prace, zgodnie ze swoją wizją, tempem i potrzebami. Instruktorka nie narzuca tematu, ani koncepcji, za to pomaga w kwestiach technicznych i w poszukiwaniu inspiracji.
Na warsztatach poznamy ręczne techniki formowania gliny i toczenia na kole garncarskim. Poznamy metody zdobienia ceramiki, podszkliwnie, nadszkliwnie, tlenkami, szkliwami, szkłem topionym.
Zajęcia międzypokoleniowe: zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Zniżka dla rodzin!
Informacje - zapisy
Wyspa Kultury, Łódź, ul. Stawowa 28
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel.: 501 369 349
Kontakt do organizatora:
Centrum Animacji i Rewitalizacji RONDO, Łódź, ul. Limanowskiego 166
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel.: 42 653 36 45