Na Zubardzkiej baner

Miejska Strefa Kultury w Łodzi / Żubardź (CENTRUM EDUKACJI KULTUROWEJ na Żubardzkiej) - o nas

 

Miejska Strefa Kultury w Łodzi / Żubardź (CEK na Żubardzkiej) dawnego Bałuckiego Ośrodka Kultury położone jest w centrum Osiedla Mieszkaniowego im. Mikołaja Reja. Placówka znajduje się na pierwszym piętrze budynku handlowo-usługowego, który stoi na placu, potocznie zwanym przez mieszkańców osiedla "Kwadratem". Dogodna lokalizacja sprawia, że miejsce to tętni życiem. To tu, chętnie spotykają się mieszkańcy Osiedla. "Kwadrat" jest idealnym miejscem do realizacji różnorodnych działań i wydarzeń artystycznych między innymi - plenerowych działań edukacyjno-animacyjnych (muzycznych, plastycznych, tanecznych i teatralnych).

Jesteśmy otwarci na nowe pomysły i inicjatywy, chętnie włączamy się w różnorodne działania artystyczne. Współpracujemy z licznymi łódzkimi placówkami oświatowymi.

 

Czym się zajmujemy?

Nasze działania kierujemy do odbiorców w każdym wieku. Pragniemy przygotować uczestników do bardziej aktywnego, świadomego, często też krytycznego uczestnictwa w kulturze. Chcemy rozwijać umiejętności uczestników w zakresie wykorzystania własnego potencjału kulturotwórczego. Naszym celem jest: rozwijanie zainteresowań kulturalnych, kształtowanie umiejętności artystycznych, rozbudzanie twórczej aktywności, rozwijanie komunikacji i współdziałania.Głównym obszarem naszej działalności jest edukacja kulturowa (dzieci, młodzieży, osób dorosłych, seniorów), animacja społeczna środowiska lokalnego, promocja twórców i twórczości artystycznej.

Rozwijamy i promujemy amatorski ruch artystyczny w dziedzinie: teatru, tańca, muzyki oraz sztuk plastycznych (malarstwo, rzeźba, rysunek, grafika, rzemiosło artystyczne). Zespoły artystyczne: wokalne, taneczne, teatralne i instrumentalne działające w MSK / Żubardź (CEK na Żubardzkiej) są laureatami licznych ogólnopolskich konkursów, przeglądów i festiwali, a programy artystyczne w ich wykonaniu uświetniły liczne projekty artystyczne realizowane w Łodzi i oraz poza granicami naszego miasta.

Nasze obecne wiodące projekty to:

- Festiwal Teatrów Przedszkolnych im. Henryka Ryla,

- Bałuckie Spotkania Recytatorów,

- "Lato z Kulturą" (letnie warsztaty artystyczne).

Nasza oferta

MSK / Żubardź (CEK na Żubardzkiej) skierowana jest do osób w każdym wieku. Pragniemy od jak najwcześniejszych chwil uczestniczyć w procesie edukacyjnym, stąd w naszej ofercie znajdują się liczne propozycje skierowane do najmłodszych uczestników. Zajęcia te wpływają na rozwijanie wyobraźni oraz dyspozycji twórczych uczestników, uczą rozwiązywania problemów, współdziałania i współpracy, zachęcają do trwałego uczestniczenia w wydarzeniach kulturalnych. Bogata oferta zajęć sprawi, że każdy znajdzie dla siebie odpowiednią formę twórczego działania.

W MSK / Żubardź (CEK na Żubardzkiej) realizujemy zajęcia artystyczne (w dziedzinie: teatru, tańca, muzyki i plastyki), zajęcia sensoryczne i sensoplastyczne dla maluchów, zabawy animacyjne i interdyscyplinarne, działania twórcze.

Dla grup zorganizowanych (zespołów klasowych uczniów szkół) mamy w ofercie warsztaty (plastyczne, muzyczne, teatralne), zabawy okolicznościowe (takie jak: andrzejki, mikołajki, bale), a dla odbiorcy indywidualnego "Rodzinne Spotkania z Plastyką", które stanowią ciekawą propozycję twórczego spędzania wolnego czasu (są one dla rodziny okazją do bycia razem podczas wspólnego tworzenia i zabawy).

Organizujemy:

- koncerty muzyczne,

- spotkania artystyczne,

- wieczory poezji,

- spektakle teatralne,

- happeningi,

- działania plenerowe i inne.

W kameralnej przestrzeni Galerii „Ż” organizowane są wystawy prac plastycznych zarówno profesjonalistów jak i amatorów.

 

Od 1 listopada 2021r. jesteśmy częścią Miejskiej Strefy Kultury w Łodzi
http://miejskastrefakultury.pl/

Dorota Wodnicka
Dyrektor Miejskiej Strefy Kultury

 

Miejska Strefa Kultury w Łodzi / Żubardź (CEK na Żubardzkiej)
Monika Kamieńska
tel. 42 653 36 45; 42 651 50 30 wew. 16
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

KADRA:

Dorota Grzegorczyk
Agnieszka Studzińska
Urszula Issaieff

OBSŁUGA:

Grażyna Rogowska
Anna Lipińska
Wiesław Nosidlak
Jan Urbański

 

Odwiedź nas na Fb

facebook logo1

 

Miejska Strefa Kultury w Łodzi / Żubardź (CENTRUM EDUKACJI KULTUROWEJ na Żubardzkiej)

mapa zubardzka9


telefon 100

zadzwoń do nas - 42 651 50 30

 e mail 100

oceń nas

mapa 100

przyjdź do nas

Łódź, ul. Limanowskiego 166

loading...
INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH
osób, których dane przetwarzane będą przez MSK w Łodzi

uslugi rozne
mecenasi

uczestnicy odbiorcy

partnerzy rodo250

Regulamin uczestnictwa i odpłatności za udział w formach stałych w Miejskiej Strefie Kultury w Łodzi / Bałuty

 

Jeśli, w związku z planowanym udziałem w wydarzeniu, potrzebujesz dostosowania w postaci audiodeskryptora lub tłumacza prosimy o pilny kontakt: 

Miejska Strefa Kultury w Łodzi
Adres: ul. Krzemieniecka 2a
Kod: 94-030 Łódź

Telefon: 42 674 92 30
E-mail: sekretariat@msk.lodz.pl

Witryna internetowa:
http://miejskastrefakultury.pl/

lodz kreuje

logo lodz kreuje pion

Newsletter