Stacja Bałuty - Oko na Bałuty - spotkania warsztatowe i spacery z obszaru fotografii reportażowej realizowane w przestrzeni miejskiej. Ich tematem będą zjawiska społeczne i sytuacje zaobserwowane przez uczestników w miejscu ich zamieszkania. Zajęcia ukierunkowanie będą na tworzenie historii opowiedzianej zestawem zdjęć tworzących reportaż z zastosowaniem zdjęć już wykonanych lub wykonaniu nowych do konkretnego scenariusza (napisanego i wymyślonego przez uczestnika), ułożeniu ich według ściśle określonego planu oraz doboru odpowiedniej (bezpłatnej) muzyki. Podczas zajęć zostaną poruszone tematy z zakresu prawa autorskiego i możliwości pozyskiwania bezpłatnej muzyki z internetu zgodnie z obowiązującym prawem, przygotowania, obróbki i składania zdjęć w ogólnie dostępnych, specjalistycznych programach komputerowych, tworzenia stron tytułowych i końcowych. Efektem będzie stworzenie autorskich prezentacji slajd show. Najlepsze zostaną nagrodzone i zaprezentowane.


Termin:

20.07.2020, godz.18.00

Oko na Bałuty  Slajdowisko
 
    

FOTOGRAFIA I... CO DALEJ?

Jak sprawić, żeby nasze zdjęcia prezentowały się bardziej atrakcyjnie niż dotychczas? By ich pokaz nie nużył? Sposoby wymyślono już dawno a technika cyfrowa i komputery ułatwiają to i pozwalają urozmaicać formy przekazu. Jak się więc zabrać do tego typu twórczości, co trzeba wiedzieć i jakich narzędzi używać? To właśnie będzie tematem cyklu zajęć - terenowych i warsztatowych - organizowanych przez Foto Humanum w ramach interdyscyplinarnego projektu Bałuckiego Ośrodka Kultury "Oko na Bałuty". Pierwsze spotkanie - już w najbliższy poniedziałek 20 lipca o godz. 18.00 w CAiR "Rondo", Łódź , ul. Limanowskiego 166.

W planie są cztery spacery (pierwszy z nich 27 lipca) i sześć spotkań w "Rondzie".

Czego się będziemy mogli dowiedzieć podczas warsztatów i fotograficznych spacerów?

Nauczymy się tworzyć bardziej atrakcyjne prezentacje zdjęć reportażowych i miejskich struktur. Od prostego slide show, po zaawansowane diaporamy, w których mamy do czynienia nie tylko z prezentacją fotografii na tle muzyki ale i z reżyserią ich doboru i następstwa, co pozwala z takiego pokazu uczynić klarowną opowieść, niemal film. Potrzebne do tego jest fotografowanie przemyślane, ukierunkowane na przyszłą "fabularną" prezentację. I o tym będziemy rozmawiać w CAiR "Rondo" i mówić podczas naszych spacerów. Podczas zajęć zostaną poruszone również tematy z zakresu prawa autorskiego i możliwości pozyskiwania bezpłatnej muzyki z internetu zgodnie z obowiązującym prawem, przygotowania, obróbki i składania zdjęć w ogólnie dostępnych, specjalistycznych programach komputerowych, tworzenia stron tytułowych i końcowych. Efektem będzie stworzenie autorskich prezentacji slide show oraz dla chętnych, diaporam. Najlepsze zostaną nagrodzone i zaprezentowane.

Kontakt do organizatora:

Centrum Animacji i Rewitalizacji "Rondo", Łódź, ul. Limanowskiego 166
e - mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 42 653-36-45

  

 

 

 


telefon 100

zadzwoń do nas - 42 651 50 30

 e mail 100

oceń nas

mapa 100

przyjdź do nas

Łódź, ul. Limanowskiego 166

loading...
INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH
osób, których dane przetwarzane będą przez BOK

uslugi rozne
mecenasi

uczestnicy odbiorcy

partnerzy rodo250

Regulamin uczestnictwa i odpłatności za udział w formach stałych w Bałuckim Ośrodku Kultury

 

Jeśli, w związku z planowanym udziałem w wydarzeniu, potrzebujesz dostosowania w postaci audiodeskryptora lub tłumacza prosimy o pilny kontakt: 42 651-50-30 lub e-mail: sekretariat@bok.lodz.pl

lodz kreuje

logo lodz kreuje pion

Newsletter Bałuckiego Ośrodka Kultury w Łodzi