25 IX 2019 - „Gwiazdy w Bałuckim”

Kategoria
wydarzenie w lutni
Termin
2019-09-25 18:00
Miejsce
Centrum Twórczości LUTNIA, Łódź, ul. Łanowa 14 - Łódź, Łanowa 14
Telefon
42 652 62 27
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Załącznik

Aktor teatralny, filmowy i dubbingowy oraz reżyser teatralny. Absolwent PWSFTviT w Łodzi. Był aktorem Teatru na Targówku, Teatru Narodowego, oraz do obecnie jest aktorem Teatru Ateneum w Warszawie. Popularność telewizyjną zyskał dzięki programowi dla dzieci „Okienko Pankracego”. Jest mistrzem drugiego planu. W 1982r zagrał w  filmie „Znachor” syna Prokopa, Wasylko. Dalszą popularność przynosiły mu kolejne role drugoplanowe i epizodyczne w filmach oraz liczne role drugoplanowe w większości polskich seriali, między innymi w 1986r, w serialu „Zmiennicy” (Wiesio Ceglarek). Od 1998-2003 bawił polskich telewidzów jako Tadzio Norek w serialu „Miodowe lata”, a od 2006 r do obecnie stworzył brawurową postać Arkadiusza Czerepacha w serialu „Ranczo”.  Jako jedyny polski aktor zagrał w dziewięciu częściach „Dekalogu” Krzysztofa Kieślowskiego, pojawiający się jako wyrazista niezidentyfikowana  postać, która łączy wszystkie części „Dekalogu” w spójną całość. W teatrze, stworzył wiele kreacji, między innymi w „Bóg Mordu” jako Alain czy w „Mayday” jako Stanley Gardner”. W produkcjach dubbingowanych można usłyszeć głos Pana Artura w między innymi: „Opwieści z Narni”, „Flinstonowie”, „Tylko Manhatan” i wielu innych.

 
 

Terminy

  • 2019-09-25 18:00

lodz kreuje

logo lodz kreuje pion

Newsletter Bałuckiego Ośrodka Kultury w Łodzi

loading...
INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH
osób, których dane przetwarzane będą przez BOK

uslugi rozne
mecenasi

uczestnicy odbiorcy

partnerzy rodo250

Regulamin uczestnictwa i odpłatności za udział w formach stałych w Bałuckim Ośrodku Kultury

 

Jeśli, w związku z planowanym udziałem w wydarzeniu, potrzebujesz dostosowania w postaci audiodeskryptora lub tłumacza prosimy o pilny kontakt: 42 651-50-30 lub e-mail: sekretariat@bok.lodz.pl

Back to top